Tvarus miestų vystymasis reikalauja derinti ekologinį mastymą ir besiplėtojančias didžiųjų duomenų analitikos, dirbtinio intelekto ir debesų kompiuterijos technologijas.

Jerry Yudelson, "The Godfather of Green" - Wired Magazine, 2017 m. konferencijos "Žalieji miestai žmonėms" pagrindinis pranešėjas

Ketvirtoji tarptautinė konferencija „Žalieji pastatai – Vilnius, 2018“ yra didžiausias tvaraus nekilnojamojo turto vystymui skirtas renginys Baltijos šalyse. Šių metų konferencijos tema – „Kodėl verta statyti žaliuosius pastatus?“ Tarptautiniu mastu pripažinti ekspertai, tvarių sprendimų inžinieriai, architektai, nekilnojamojo turto vystymo, technologijų bei rinkos lyderiai iš Lietuvos ir užsienio šalių konferencijoje dalinsis patirtimi, gerosiomis praktikomis bei apžvelgs tendencijas, formuojančias NT sektoriaus raidą visame pasaulyje.

Kodėl tvarumas ir galimybė jį įvertinti yra svarbu?

Statybų sektorius yra vienas iš daugiausiai išteklių naudojančių sektorių pasaulyje. Europoje, pavyzdžiui, tai sudaro maždaug pusę visų išgaunamų medžiagų, pusė viso energijos ir trečdalį vandens suvartojimo. Šis sektorius sukuria ir trečdalį visų atliekų. Ne išimtis ir Lietuva, o ypač jos didieji miestai.

Atsižvelgdamos į statybos ir kitų resursams imlių sektorių poveikį aplinkai, pažangios šalys plėtoja atsinaujinančios – „žiedinės“ – ekonomikos sistemą, kurios pagalba yra stengiamasi kiek įmanoma sumažinti resursų ir energijos suvartojimą. Bene populiariausi įrankiai, naudojami tvarių pastatų projektavimui ir statybai, yra savanoriškos pastatų tvarumo vertinimo, reitingavimo ir viešinimo sistemos, kurių vartotojai yra viešosios ir privačios organizacijos, architektų ir projektuotojų komandos, nekilnojamo turto vystytojai ir valdytojai. Tokių sistemų naudojimas ne tik skatina tvarų miesto, regiono, šalies vystymąsi, inovacijas, bet ir įgalina efektyviai taikyti pastato gyvavimo ciklo principus nuo dizaino iki jau sukurto objekto valdymo, renovacijos ar konversijos. Statybų sektoriaus profesionalai ir jų klientai tvarumo vertinimo sistemų pagalba geriau suvokia jų pastatų poveikį aplinkai bei kaip jį galima sumažinti, tuo pačiu ženkliai pagerinant patalpų mikroklimatą ir komfortą, sumažinant eksploatacijos kaštus.

Kaip statybų sektorių veikia skaitmenizacija ir tvarumo standartų diegimas? Kokie žiedinės ekonomikos iššūkiai laukia Lietuvos? Kaip paskatinti vystytojų, visuomenės ir valdžios dialogą vystant visuomeninės paskirties pastatus? Kodėl gyvavimo ciklo analizė tokia svarbi „žaliąjam“ pastatui? Kokios naujausios tendencijos tvarių medžiagų,  apšvietimo, atsinaujinančios energetikos ir kituose svarbiuose statybai sektoriuose? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite šių metų konferencijoje.

Didžiausias Baltijos šalyse tvaraus nekilnojamojo turto vystymo forumas „Žalieji pastatai – Vilnius, 2018“ vyks š. m. lapkričio 8 d. Best Western viešbutyje, Konstitucijos pr. 14, Vilnius.

      Organizatorius                             Generalinis rėmėjas

LZPT printsamsung_logo_blue_2016_

Lietuvos žaliųjų pastatų taryba skatina tvarios aplinkos kūrimą, pristato visuomenei žaliųjų pastatų privalumus ir inovacijas projektuojant, statant ir eksploatuojant žaliuosius pastatus Lietuvoje.

Copyright © 2017. LŽPT | Svetainės sprendimas: KP

Apie konferenciją teirautis:   info@lzpt.lt