Version 2

MARTIN BROWN

 „Tvarumo provokatorius“, verslo konsultantas, autorius

Jungtinė Karalystė

MARTIN BROWN  yra inovatyvaus ir strateginio tvarumo ir verslo tobulinimo konsultantas „Fairsnape“. Aistringas  tvarumo inovacijų rėmėjas, konsultuojantis įvairias pastatų tvarumo srityje veikiančias organizacijas D. Britanijoje, ES ir visame pasaulyje. Jis yra pripažintas lektorius, rašytojas ir konsultantas. „FuturREstorative“, „Dirbant naujajm tvarumui“ yra naujausios Martino knygos, išleistos „RIBA Publishing“.
Jis yra „UK Living Building Challenge“ ambasadorius, „Living Futures Institute Europe“ strateginis patarėjas ir Europos Sąjungos „RESTORE“ (REthinking Sustainability TOwards a Regenerative Economy) programos viceprezidentas, skatinantis realius pokyčius tvarumo principų kūrime ir taikyme.

Pramonės įtakotojas, patyręs tinklaraštininkas, jis komentuoja ir išsamiai nagrinėja aplinkosaugos bei tvarumo problemas, bendradarbiauja su daugeliu žiniasklaidos priemonių ir yra nuolatinis pranešėjas konferencijose. Martinas buvo pripažintas Living Hero Tarptautiniame gyvenimo ateities institute (International Living Futures Institute).

Prieš steigiant „Fairsnape“ konsultacijas, jis buvo projektų vadybininkas ir verslo tobulinimo vadovas Jungtinėje Karalystėje ir tarptautinėse nekilnojamo turto valdymo įmonėse. Martinas puoselėja įvairias pramonės bendradarbiavimo iniciatyvas ir  yra „ConstructCO2“  įrankio kūrėjas, taip pat buvęs Benchmarking instituto valdybos pirmininkas ir bendradarbis.

emanuele naboni

EMANUELE NABONI

Pranešėjas

Danija

DR. EMANUELE NABONI (Architektūros bakalauras ir magistras, Filosofijos magistras, Architektūros dizaino mokslų daktaras, LEED (energetikos ir aplinkosaugos įrenginių projektavimo sistemos) akredituotas profesionalas, licencijuotas architektas) nuo 2010 m. yra Danijos Karališkosios akademijos Kopenhagoje Architektūros projektavimo ir technologijų instituto Architektūros mokyklos (KADK) docentas, kuris dėsto ir įvairiais aspektais tyrinėja tvaraus aplinkos dizaino sritis: miestų, pastatų ir komponentų, skirtų ekosistemoms ir žmonėms susieti per dizainą. Emanuele buvo Lozanos federalinės politechnikos mokyklos (EPFL) architektūros fakulteto (2016-2017 m.), Nankino Pietryčių universiteto (2017 m.), Kalifornijos universiteto Berklyje Aplinkos dizaino koledžo (2013 m.) kviestinis profesorius. Londono Architektūros asociacijoje (2013 m.) ir Notingamo universiteto Architektūros fakultete (2014 m.) dirbo vizituojančiu dėstytoju. 2010-2011 m. ėjo mokslino tyrėjo pareigas Lorenco Berklio Nacionalinėje laboratorijoje (LBNL). 2006 m. Milano Politechnikos universitetas jam skyrė mokslų daktaro laipsnį Architektūros dizaino srityje. 3 metus praleido Kalifornijos universitete Berklyje.

Daug metų Emanuele dirbo aplinkosaugos dizaino srityje ir visame pasaulyje prisidėjo prie miestų bendrųjų planų, pastatų ir interjero bei komponentų kūrimo. Jis projektuoja, braižo ir atlieka tvaraus architektūrinio dizaino skaičiuojamąjį modeliavimą, yra konsultavęs pirmaujančius tarptautinius architektūros biurus, kaip antai BIG, William McDonough ir Mario Cucinella Architects, sukūrė fasadų tipus įvairiems šiuo metu rinkoje dalyvaujantiems gamintojams. Jis konsultavo Autodesk dėl aplinkosaugos projektavimo priemonių kūrimo. Anksčiau Emanuele eilę metų buvo Skidmore, Owings ir Merrill LLP įmonės Performance Design Studio dizaino architektu. Yra laimėjęs kelis architektūrinių projektų konkursus. Jo projektai buvo paskelbti žurnaluose DETAIL, Architectural Record, Domus.

Jis yra vienas iš pagrindinių EU COST RESTORE: REthinking Sustainability TOwards a REgenerativeDesign (2016 m. ) – tvarumo, skirto atstatomajam dizainui, susitelkiančiam į regionų, miestų ir patalpų vidaus mastų apjungimą bei EU COST SHELD-ON (2017 m.), susitelkiančiam į senėjančios visuomenės išmaniąsias buveines, projektų iniciatorių ir lyderių. Jis taip pat yra EU BeInterBaltic projekto, skirto tarpdisciplininių projektavimo mokslinių tyrimų ir mokymo veiklai išnaudoti, narys. Emanuele yra konferencijų, kaip antai PLEA, CISBAT ir IBPSA mokslinių komitetų narys, labai vertinamų leidinių, tokių kaip Energy and Buildings, Journal of the Built Environment ir kt. recenzentas. Jis yra kelių publikacijų apie aplinkos dizainą, pavyzdžiui, knygos Green Buildings Pay (Routledge leidykla, 2012 m.), išleistų RIBA Publishing ir DETAIL leidyklų autorius. Šiuo metu jis yra sudaręs sutartį su Londono leidykla Taylor and Francis dėl knygos Tools for Environmental Design (Įrankiai aplinkos dizainui).

Members of the Semeta cabinet

KĘSTUTIS SADAUSKAS

Direktorius Žiedinei ekonomikai ir žaliajam augimui Europos Komisijos Aplinkos Generaliniame Direktorate

Belgija

KĘSTUTIS SADAUSKAS Vilniaus universitete įgijo politikos mokslų ir tarptautinių santykių bei geografijos magistro laipsnį. Nuo 1993 m. iki 2006 m. jis dirbo Lietuvos Užsienio Reikalų Ministerijoje.

2006 m. Kęstutis Sadauskas buvo paskirtas Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovu. Nuo 2010 m. iki 2014 m. jis ėjo Europos Komisaro, atsakingo už mokesčius ir muitų politiką, kovą su sukčiavimu, auditą bei statistiką, Algirdo Šemetos kabineto vadovo pareigas.

Nuo 2014 m. Kęstutis Sadauskas yra direktorius Žiedinei ekonomikai ir žaliajam augimui Europos Komisijos Aplinkos Generaliniame Direktorate.

M. Kulbokas_nespalvota

MINDAUGAS KULBOKAS

Tyrimų ir analitikos grupės vadovas Baltijos regione, Newsec

Lietuva

MINDAUGAS KULBOKAS yra Newsec Tyrimų ir analitikos grupės vadovas, atsakingas už Baltijos regiono nekilnojamojo turto rinkos tyrimus bei analizę ir klientų konsultavimą. Per daugiau nei dešimt darbo komercinio nekilnojamojo sektoriaus srityje metų jo vadovaujama komanda įvairiuose nekilnojamojo turto rinkos segmentuose įgyvendino daugiau kaip 150 konsultacinių projektų. Mindaugas turi didelės tarptautinės patirties rengiant teritorijų koncepcijas, strateginius turto panaudojimo planus, infrastruktūros plėtros planus, rengdamas maksimalaus ir geriausio panaudojimo analizes, galimybių studijas, ekonomines–finansines analizes ir koordinuojant projektus. M.Kulbokas yra sertifikuotas finansų makleris.

Peikko 34

PAULIUS BULOTA

Direktorius, Peiko Lietuva

 Lietuva

PAULIUS BULOTA yra suomių įmonės „Peikko“ padalinio Lietuvoje vadovas. P. Bulota yra atsakingas ne tik už sėkmingą plieninių konstrukcijų ir įdėtinių detalių gamybą Lietuvoje, bet ir įmonės pardavimus visose Baltijos šalyse. Pradėjęs savo darbą nuo pat įmonės įkūrimo 2006 m. jis dirbo tiek su projektais, tiek su pardavimais, tiek su inžineriniais sprendimais. 2013-2017 metais P. Bulota buvo atsakingas už „Peikko“ gamyklų efektyvų darbą Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose bei pardavimus visuose Viduriniuosiuose Rytuose. Nuo 2017 metų grįžęs vadovauti „Peikko Lietuva“ įmonei, P. Bulota yra puikus pavyzdys, kad stiprus inžinerinis išsilavinimas suteikia didelių privalumų vadovaujant gamybinei įmonei.

katya_nolvall

KATYA NOLVALL

Žaliųjų ir socialinių bondų ekespertė, Swedbank

 Švedija

KATYA NOLVALL yra žaliųjų ir socialinio poveikio obligacijų ekspertė, dirbanti Swedbank, Stokholme.

  • 10 metų patirtis, iš kurių 3 metai konsultacinėse įmonėse (korporatyviniai finansai, mokestinės konsultacijos) ir 7 metai finansų pramonėje (finansinių grupių priežiūra, kapitalo rinkos)
  • Finansų vadybos magistrė, baigusi Stokholmo ekonomikos mokyklą.
Camille

CAMILLE FABRE

Šiaurės ir Baltijos regiono tvarumo direktorė, Saint-Gobain Group

Švedija

CAMILLE FABRE pagal įgytą išsilavinimą yra inžinierė, turinti Gamtos mokslų ir chemijos magistrės laipsnį, o iš prigimties yra kūrybinga racionalizatorė.
Save apibrėžianti kaip tvaraus verslo entuziastę, ji buvo apdovanota GreenBiz 30 under 30, t.y. tapo viena iš trisdešimties jaunų lyderių, išrinktų tvarumo kategorijoje.
Po pirmosios patirties AkzoNobel UK aplinkosaugos analitikės pareigose Camille pradėjo savo karjerą Saint-Gobain, kur dirbo grupės tvarių inovacijų programoje „Ekoinovacijos“.
Vėliau, dalyvaudama Saint-Gobain Group Tvarių buveinių tarptautinės strategijos kūrimo ir diegimo srityje, pirma ėjo koordinatorės, o vėliau tvarių buveinių vadybininkės pareigas.

2016 m. rugsėjo mėn. jai buvo suteikta galimybė būti atsakingai už šios strategijos diegimą Šiaurės ir Baltijos regione.
Šiuo metu Camille dirba Šiaurės ir Baltijos regiono Saint-Gobain Group Tvarumo direktore.

 

3 : 4 Hochformat

LEVAN EKHVAIA

Tarptautinių ir nacionalinių projektų auditorius, DGNB

Vokietija

LEVAN EKHVAIA yra atsakingas už įvairių nacionalinių ir tarptautinių statybos projektų auditavimą ir sertifikavimą Vokietijos tvarių pastatų taryboje (DGNB – Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e.V.). Jis turi Statybos ir nekilnojamojo turto valdymo mokslų magistro laipsnį, įgytą Berlyno Taikomųjų mokslų universitete (Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin (HTW)), studijavo Helsinkio universitete Metropolia, turi Mechanikos inžinieriaus diplomą, įgytą Sakartvelo Technikos universitete. Nuo 2014 m. vasaros LEVAN dirba Vokietijos tvarių pastatų tarybos (DGNB GmbH) Sertifikavimo ir atitikties vertinimo padalinyje.

Atsakomybės sritys:

  • Nacionalinių ir tarptautinių statybos projektų auditavimas ir sertifikavimas (gyvavimo ciklo vertinimas (LCA), gyvavimo ciklo sąnaudos (LCC), statybinės medžiagos, pastatų priėmimas)
  • Tarptautinis konsultavimas (tarptautinė standartizacija, tarptautiniai mokymai)
  • Tarptautinių projektų vertinimas ir sertifikavimas
  • Vokietijos tvarių pastatų tarybos (DGNB GmbH) vertinimo priemonių plėtra ir optimizavimas.
Professional Photography

DAVID HUBKA

LEED AP BD+C, ID+C, O+M, WELL AP, lektorius, programų kūrėjas

JAV

DAVID HUBKA baigęs studijas devynerius metus dirbo ŠVOK inžinieriumi, projektuodamas mechanines sistemas komerciniams pastatams. Per pastaruosius 10 metų jis daugiausia dirbo su LEED / tvarios statybos projektais. Jo kasdienes darbo pareigas sudaro kokybės kontrolė, santykiai su klientais, projektų priežiūra ir mokymai tvarių pastatų vystymo temomis. Be savo dieninio darbo, Davidas yra 4 publikacijų autorius, jis taip pat apmokė daugiau nei 3 000 profesionalų visame pasaulyje kaip projektuoti, kurti ir valdyti tvarius pastatus atsižvelgiant į įvairias LEED vertinimo sistemas.

KARJERA:
• Sukūrė vienos iš 1 LEED CI Platinum projektų pasaulyje,
• Sukūrė 2 JAV Žaliųjų pastatų tarybos patvirtinus mokymų kursus, skirtus LEED profesionalų kvalifikacijai kelti,
• Ekspertas LEEDuser.com,
• Vienas iš pirmųjų (10) „LEED Green Associates“ pasaulyje,
• Sukūrė „Transworld“ LEED v3 „EBOM Platinum“ iš anksto patvirtintos „Volume“ programą,
• Prisidėjo prie WELL AP egzamino kūrimo,
• Sukūrė pirmąjį LEED v4 BD + C prototipą pasaulyje.

Išsilavinimas:
Viskonsino-Milvokio universiteto Mechanikos inžinerijos bakalauro laipsnis.

Xavier Denis

XAVIER DENIS

Pranešėjas

Olandija

XAVIER DENIS yra NICHIA techninės rinkodaros vadybininkas, atsakingas už Europos regiono inžinierių komandą, orientuotą į klientų techninių reikalavimų pavertimą produktų savybėmis. Prieš prisijungdamas prie NICHIA kolektyvo, jis ėjo įvairias vadovaujančias pareigas apšvietimo ir optikos pramonių įmonėse, buvo GE LIGHTING sistemų vadovu, Prancūzijos optinio poliravimo laboratorijos gamybos vadovu bei OPTIS Japan techniniu vadovu ir atstovu Azijos-Ramiojo vandenyno regione. Xavier baigė Džordžijos Technologijos institutą, įgijo taikomosios fizikos specialisto diplomą, o šiuo metu studijuoja verslo administravimo magistrantūroje Budapešto universitete Corvinus.

IMG_4741

JULIJA KALADŽINSKAITĖ

Pardavimų vadovė, Soli Tek cells

Lietuva

JULIJA KALADŽINSKAITĖ, 2010-aisiais baigusi tarptautinės rinkodaros magistro studijas, pradėjo savo pardavimų karjerą aukštųjų technologijų gamybos įmonėje BOD Group (CD, DVD, Blu-ray diskų gamyba). Įmonių grupei žengiant į saulės elementų ir modulių gamybą 2013-aisiais, ir sukūrus SoliTek prekės ženklą, ji tapo pirmąja fotovoltinių saulės modulių pardavėja įmonėje bei gilinosi į integruotų į pastatus saulės sprendimų projektus.

Nuo 2016 m. Julija yra SoliTek pardavimų skyriaus vadovė, tiesiogiai prisidėjusi prie įmonės pardavimų strategijos kūrimo ir įgyvendinimo. 2017-aisiais SoliTek pardavimai siekė 10 mln. eurų, o kasmet parduodamų produktų kiekis auga bent du kartus. Net 90% produkcijos eksportuojama į 24 Europos šalis.

Kartu su savo komanda Julija ir šiandien formuoja įmonės ateities viziją žaliųjų pastatų rinkoje. Šiuo metu didžiausią dėmesį ji skiria naujai vystomiems saulės modulių sprendimams pastatuose ir bendradarbiavimui su statybų rinkos ekspertais.

JUNG6076+

ARTŪRAS KRIUKOVAS

Technikos skyriaus vadovas, JUNG Vilnius

Lietuva

ARTŪRAS KRIUKOVAS yra technikos mokslų daktaras, dirbantis kompanijoje JUNG nuo 2005 m. Sertifikuotas KNX Tutor 2013 m., „JUNG Academy Eastern Europe“ mokymo centro vadovas.

Eugenijus

EUGENIJUS ŠAPEL

Konferencijos moderatorius

Vesta Consulting projektų vadovas , WELL AP, LEED Green Rater,
LEED Energy Rater

Lietuva

EUGENIJUS ŠAPEL, konferencijos moderatorius, yra Tvarumo Konsultantas UAB “Vesta Consulting” įmonėje, WELL AP, LEED Green Rater, LEED Energy Rater. Jis yra vienas iš “Žalieji Pastatai – Vilnius“ konferencijos organizatorių. Eugenijus yra atsakingas už NT projektų sertifikavimą pagal WELL ir LEED standartus bei Vesta House vystymą: tvarūs gyvenamieji namai visais namo gyvavimo ciklų etapais (vestahouse.lt). Jis yra pirmas WELL AP Baltijos šalyse bei LPTVS vertintojas.

Eugenijus turi Statybos Inžinerijos bakalaurą VGTU bei Statybos Inžinerijos BEng Honours laipsnį Coventry Universitete, UK. 2012 jis gavo presitižinę BAFF stipendiją ir atliko praktiką tvaraus vystymo įmonėje PLACE Mineapolyje, JAV. 2017 metais Eugenijus ir jo komanda nugalėjo tarptautines REgeneration projektavimo varžybas Italijoje, paremtas Living Building Challenge standartu. Eugenijus nuolat gilina tvarios statybos žinias per Žalios Statybos Profesionalų programą, įvairiuose mokymuose bei tarptautinėse konferencijose.

Copyright © 2017. LŽPT | Svetainės sprendimas: KP

Apie konferenciją teirautis: info@lzpt.lt